Veebruarivaheajal käis meie kooli šoti tantsu huviringi tüdrukute grupp koos õpetajate Ülle ja Liinaga Šotimaal. Meie koolil on seal sõprussidemed juba pea 10 aastat.

25. veebruari hommikul startisime ning õhtuks juba olimegi Edinburghis. Esmaspäeval jalutasime vanalinnas  ja osalesime Harry Potteri ning kummituste tuuridel. Lugusid vestis kohalik näitlejast muusik Dan. Kahe tuuri vahelisel ajal ronisime Calton Hill mäele, kust avanesid imelised vaated päikeseloojangus linnale. Teisipäeval külastasime loomaaeda ning õhtul ootas meid tantsuklubi meeleolukas pidu. Noored said tantsida elava muusika saatel ning partneriteks olid ehtsaid šoti kilte kandvad noormehed. Kolmapäeval startisime Portsoy poole, kus meid ootas Anne Mc Arthur oma tantsijatega. Teel sinna käisime läbi lossist ,kus oli armas kohvik. Õhtul tantsisime juba Anne tantsijatega. Tüdrukud suhtlesid noorte šotlastega ja õpetajad vanemate tantsijatega. Külakostiks viisime Kalevi kommivabriku komme. Neljapäeval vaatasime ringi Portsoys, sõime kohalikku Fish and chips-i ja käsitööjäätist. Anne õpetas ka mägede šotlaste tantse. Seejärel suundusime tagasi Edinburghi ning reedel asusime juba kodupoole teele.

Tüdrukute arvamused meie reisi kohta:

• tegevusrohked päevad,
  • huvitavad kivid,
  • palju emotsioone,
  • kõik kohalikud olid meie suhtes abivalmid ja lahked,
  • kohalikega vesteldes ja avastades ümbrust sai palju teada Šotimaast ja šoti kultuurist,
  • palju losse.

Mina omalt poolt lisan, et mul oli kaasas fantastiliselt tore seltskond!

Šoti tantsu õpetaja Ülle Vaher