Meie õpilastel avanes võimalus anda oma panus teadusuuringusse “Noorte digipädevused” (Youth Skills ehk ySKILLS), milles osaleme kolmel aastal koos Soome, Saksamaa, Portugali, Itaalia ja Poola koolidega. ySKILLS on nelja-aastane teadusprojekt, mida rahastab Euroopa Liit teadus- ja innovatsiooniprogrammist Horisont 2020. Projektis osaleb 15 partnerorganisatsiooni üle Euroopa ning Eestis korraldab küsitlust Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi uurimisrühm professor Veronika Kalmuse juhtimisel.

Uuringu raames täitsid 6.-9. klasside õpilased anonüümse veebiküsimustiku, mille küsimused puudutasid noorte teadmisi, oskusi, arvamusi ja kogemusi digivahendite kasutamise ja veebikeskkondades tegutsemise kohta. Õpilaste vastused aitavad teadlastel paremini mõista, kuidas info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid noorte heaolu suurendamiseks veelgi sihipärasemalt kasutada ning kuidas tulla toime veebikasutuse pahupoole ja riskidega. Noored osalejad aitavad oma arvamuste ja hinnangutega avardada ka digipädevuste käsitlemist. Igast riigist osales veebiküsitluses 1200 noort. Küsitlust korratakse samade vastajate seas 2022. ja 2023. aastal, et näha, kuidas on õpilaste digipädevused ja netikogemused vahepeal muutunud.