14.-18.märtsil toimusid Avinurme Gümnaasiumis võõrkeelte nädala raames erinevad võistlused, mängud ja veebikohtumised erinevate riikide õpilastega.

Nüüdseks juba viiendat korda toimus meie koolis inglise keele võistlus Spelling Bee. Õpilased võistlesid erinevates vanuserühmades - 3.-4.klass, 5.-6.klass ja 7.-9.klass. Kõige vanema vanuserühma arvestuses saavutas 1.koha õpilane, kes on alates 3.klassist igal aastal parim spellija olnud.

Sel aastal tähistasime esimest korda Püha Patricku päeva (St Patrick´s Day). 1.-8.klassi õpilased osalesid aardejahil. Õpilastel tuli täita erinevaid ülesandeid (nt lahendada ristsõna, õppida selgeks Iiri rahvustants, meisterdada härjapõlvlane, murda kood jms) ning seejärel otsida vihjete abil koolimajast üles kullapott.

9.klassi õpilased mängisid Hollandi kooliga Mystery Skype mängu. Seekord arvasid hollandlased esimesena ära, mis riigis me elame. 3.ja 4.klassi õpilased mängisid Nigeeria kooliga Mystery Animal mängu. Kahjuks oli Nigeerias internetiühendus väga halb ja väga suur osa jutust läks kaduma.

Esmakordselt toimus meie koolis ka saksa keele tõlkevõistlus, kus 7.-8. klassi õpilastel tuli tõlkida eesti keelde muistend " Miks kass peseb end pärast sööki?" ning 10.ja 12. klassi õpilastel muistend "Miks koer inimese juurde elama jäi?" Tekstid olid õpilastele jõukohased ning noored said huvitava kogemuse ilukirjandusliku teksti tõlkimisest.

Vene keele tundides toimus lühinaljade tõlkimine ja esitamine vene legendaarse sketšisaate "Jeralaš" eeskujul. Tundus, et õpilastele selline loominguline ülesanne meeldis. Naljandi tõlkimisega sai palju nalja ja selgus, et ega see nii lihtne polegi. Lisaks sellele mängiti  grammatika ja sõnavara kordamiseks erineva raskusastmega "Kahooti" mängu. See on alati õpilastele meeldinud. Isegi käänded tunduvad niimoodi toredamad!