2017.aasta lõpul tegi meie kooli keskkond läbi olulise muudatuse. Nimelt osalesime Haridus-ja Teadusministeeriumi ja Eesti Õpilasesinduste Liidu projektikonkursil "Sallivus meie ümber" ning saime projekti Salliv Kool rahastuse kooli koridoridesse põrandakleebiste ja keksukastide paigaldamiseks. Projekt sai teoks AG õpilasesinduse ja kooli juhtkonna koostöös. Projektijuhiks oli Katrin Kaarama, Avinurme Gümnaasiumi õpilasesinduse president. Projektimeeskonda kuulusid kõik õpilasesinduse liikmed ning projektijuhi ja meeskonna toetaja ning kooli esindav isik antud projektis oli Kristina Pikas. Projekt viidi läbi perioodil 20.11.2017- 15.12.2017.   

Projekti eesmärgiks oli suunata õpilasi sõbralikule koosolemisele ja sallivusele. Projekti tulemusena on alates 13.detsembrist 2017 asuvad meie koolihoone erinevates osades järgmiste sõnumitega põrandakleebised: JAGA RÕÕMU!; KALLISTA SÕPRA!; LEPPIMISE KOHT; MÄRKA ABIVAJAJAT!; SUHTLE NUTIVABALT!; ÜTLE SÕBRALE HEAD! Algklasside koridoris asuvad lisaks kaks keksukasti. Usume, et põrandakleebised ja ühised mängukohad suunavad sõbralikule koosolemisele ja sallivusele.