21.aprill oli abiturientidele viimaseks koolipäevaks, sest esmaspäevast algas riigieksamite periood. Tavapäraselt tulid 12.klassi õpilased sel hommikul kooli lustlikus meeleolus, seljas miniseelikud ja lühikesed püksid, peas lehvid ja nokamütsid ning kaasas mänguasjad ja veepüstolid. 11.klass korraldas abiturientidele meeleoluka tunni ja viis läbi viimase koolikella aktuse. Aktusele saatsid abituriente 1.klassi õpilased, kes said koos suurte koolikaaslastega laval tantsida. Aktus algas tagasivaatega abiturientide gümnaasiumiaastatesse läbi fotosilma, kõlasid meeleolukad iseloomustused noorematelt koolikaaslastelt, sõnavõtuga esinesid koolijuht, abiturientide esimene õpetaja Avinurme koolist ja praegune klassijuhataja. Abituriendid esitasid aktuse lõpetuseks lõbusa laulu. Päeva teises osas istutas 44.lend koolimaja lõunapoolsesse külge oma klassi akende alla kena põõsa ning tähistas tutipäeva koogi ja limonaadiga.