24.jaanuaril toimus Avinurme Gümnaasiumis 5.klasside inglise keele mängude päev „Fun With English“. Ürituse idee autor ja korraldaja oli Avinurme Gümnaasiumi inglise keele õpetaja Kristi Lõbu.

Üritusel osalesid Avinurme Gümnaasiumi, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi, Jõgeva Põhikooli, Lohusuu Kooli, Pisisaare Algkooli, Siimusti Lasteaed-Algkooli, Lustivere Põhikooli ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi õpilased.

Üritus algas koolide tutvustustega. Õpilased tutvustasid oma kooli inglise keeles. Seejärel pandi Kahooti mängides proovile oma teadmised inglise keelest ja Ühendkuningriigist, selle tähtsatest persoonidest ning vaatamisväärsustest.

Viktoriinile järgnesid mitmed sõnavaramängud, mõistatused, tähelepanutest, „spellimine“, koodi murdmine, info otsimine erinevatest materjalidest näiteks ajakirjadest, lendlehtedelt, tootepakenditelt, linnakaartidelt jne.

Ürituse lõpus oli õpilastel võimalus üksteisega tuttavaks saada mängides erinevaid lõbusaid mänge ja viies läbi küsitluse etteantud tabeli põhjal.

1.koha saavutasid Avinurme Gümnaasiumi õpilased 51.5 punktiga, 2. koha Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased 50.5 punktiga ja 3. koha Siimusti Lasteaed-Algkooli õpilased 48.5 punktiga. Kõik õpilased said Ühendkuningriigiteemalisi meeneid ja diplomi.

Üritust toetas Jõgeva Linna Noortekeskus Paus MTÜ ja Avinurme Gümnaasium.